Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Bülent Tezcan, MYK sonrası basın toplantısı gerçekleştirdi.

HDP'nin başlattığı "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ne ilişkin bir soruyu yanıtlayan Bülent Tezcan, şunları ifade etti:

"KATILIP KATILMAMAYI DEĞERLENDİRECEĞİZ"

"Adalet istemini yükselten her türlü barışçıl, demokratik faaliyeti değerli ve önemli ile karşılanması ve yükseltilmesi gereken yöntemlerdir. Bunların bu çerçevede ifade edilmesinde yarar vardır.Bu tür faaliyetlere katılıp katılmama ayrıca değerlendirilecek bir durumdur, henüz değerlendirme yapılmadığını belirtti. Devletin, güvenlik güçlerinin masum ve demokratik faaliyetleri önlemek yerine imkan fırsat tanımayıp sadece güvenlik önlemi alması hükümetleri küçültmeyecektir aksine büyütecektir. Onun dışında yapılacak adımlar demokrasiye, hukuk devletine hükümetin itibarına zarar verir. Mevcut hükümet bu itibarı koruma kaygısında görünmüyor."

HDP SÖZDE ADALET YÜRÜYÜŞÜNE KATILMIŞTI

Kartepe’de HDP heyeti ile kucaklaşan Kemal Kılıçdaroğlu, HDP’lilerin verdiği çiçeği havaya kaldırarak birlikte yürümüştü.

CHP LİDERİ HDP'LİLERLE KARTEPE'DE KUCAKLAŞMIŞTI

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na verilen cezayı bahane ederek yollara düşen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında, FETÖ'cülerden sonra şimdi de HDP'liler birleşti. CHP'nin sözde 'Adalet Yürüyüşü'nün 19'uncu gününde Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun öncülük ettiği yürüyüşçüler Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bir araya gelmişti.