CHP hainliklerine doymuyor.Daha önce birçok kez Türkiye'yi yurtdışındaki üst akıllarına şikayet eden, ülkenin bri adım dahi ileri gitmesini istmeyen ve yaşanan bu ekonomik istikrardan rahatsız olan CHP yine aynı şeyi yaptı. Sezgin Tanrıkulu ağlyarak Türkiye'yi Almanya'ya şikayet etti.

CHP milletvekili  Sezgin Tanrıkulu'nun Alman dergisi Spiegel'de yer verilen konuşmasında, Alman siyasetini iyi kavrayanlardan birisi durumunda yer alan AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu tepki gösterdi.

"TANRIKULU TÜRKİYE'YE KARŞI ADIMLAR ATILSIN DİYE ÇAĞRIDA BULUNUYOR"

Yeneroğlu, CHP mileltvekilinin Spiegel'de anlattıklarını şu şekilde açıkladı: "Türkiye'den muhalif siyasetçiler bu nedenle Ankara'ya yönelik daha yıpratıcı hareketlerde bulunması için Avrupa'ya talepte bulunuyor.

Örneğin Sosyal Demokrat Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Avrupa'nın uyguladığı ekonomik yaptırımların bitirilmesi durumunda, Erdoğan'ın kendi faaliyetlerinin bir karşılığı olacağının farkına varacağını , bunun sonucunda da kendine çekidüzen vereceğini belirtiyor ve 'Erdoğan bir başka dilden anlamaz' diyor."

YENEROĞLU'NUN SORUSU

Bu açıklama sonrasında Yeneroğlu, CHP milletvekiline "Dünyada sizin haricinizde bir milletvekilinin kendi vatanına karşı ekonomik ksıtlama talep ettiği başka bir örnek var mı?" diye sordu.