CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a Kurulan Kumpasta Gizli Tanık İfade Verdi

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a kurulan kaset kumpası davasında gizli tanık konuştu. Çilingir olduğunu söyleyen gizli tanık, "Dosya gibi bir şey vardı içeride, kitaplıkta. Oraya bir kamera koydular" dedi.

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a Kurulan Kumpasta Gizli Tanık İfade Verdi

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'a Kurulan Kumpasta Gizli Tanık İfade Verdi

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın özel yaşamı ile alakalı görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de içlerinde olduğu 171 kişinin yargılandığı davaya devam edildi. Gizli tanık olarak konuşan ve evin kapısını açan çilingir "Dosya gibi bir şey vardı içeri, kitaplıkta. Oraya bir kamera koydular" dedi.

Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda yapılan duruşmaya tanıklar, sanıklar, yakınları ve taraf avukatları katıldı.

"BAZI EV VE OTOMOBİL KAPILARINI AÇTIRDI"

Duruşmaya video konferansla katılan gizli tanık "Kılıç", çilingir olduğunu, davanın sanığı Özgür Türker'in terör örgütünün hücre evlerine dönük operasyonlar yapıldığı nedeniyle 2009-2013 senelerinde bazı ev ve araç kapılarını açtırdığını söyledi. Kılıç, ev ve araçların kapılarını açtığı esnada Türker'in haricinde iki, üç kişinin daha yanlarında olduğunu ifade etti.

"İÇERİDE KAMERALAR VE DİNLEME CİHAZLARI VARDI"

Belirttiği dönemde Kızılay tarafında, örgüt evi olduğunu ifade ettikleri bir apartmana girdiklerini aktaran Kılıç, "Akşam saatleriydi. Adını Okan Aytekin olarak anımsadığım kişi vardı. Kapının kilidini açtım, ekip içeri girdi. İçeride kameralar ve dinleme cihazları vardı, onları söküp aldılar." biçiminde konuştu.

"ORAYA BİR KAMERA YERLEŞTİRDİLER"

Kılıç, "Dosya gibi bir şey vardı kitaplıkta. Oraya bir kamera koydular fakat diğer işlemleri göremedim çünkü ben evlerin içine girmiyordum." bilgisini paylaştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


[V-#12569]

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR