CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, 2019'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkaracakları adayı anlattı.

"SEÇENEKLER ÇOK GENİŞ"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun isminin ön plana çıktığının belirtilmesi üzerine Tezcan, "Biz erken isim açıklamayacağız. Onun adaylığı da seçeneklerden biri ancak seçeneklerimiz çok fazla, onu söyleyeyim. Demokrasi, adalet ve huzur ekseni çok daha büyük bir şansa sahip. Aday blokajı yok burada" dedi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN ISRARI YOK, GENİŞ BİR ALANIMIZ VAR"


AK Parti'nin adayının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Tezcan sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bize deniyor ki ‘Adam 1-0 önde başlıyor. Siz daha adayı beliryeceksiniz, geriden geliyorsunuz'. Ancak bence bu onların dezavantajı ve bizim avantajımız. Ak Parti'de başka bir adayı telaffuz etme şansımız yok. Sistem tıkanmış. Oysa burada öyle geniş ve zengin bir alan var ki. CHP'nin genel başkanının ‘Aday olacağım' ısrarı ve kompleksi yok. Biz sonuç alalım diyoruz. Getireceğimiz başkan yeniden demokrasiyi inşa edecek bir aday olacak."

CHP'li vekilin bu sözleri aslında AK Parti'den ve özellikle Reis-i Cumhur Erdoğan'dan seçim konusunda nasıl çekindiklerini bir kez daha gözler önüne serildi.