CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dava Açtığı Meral Akşener'e Sahip Çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef gösteren sözlerine CHP'den tepki geldi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanının tehditlerine karşı Meral Akşener'in tarafındayız, destekliyoruz" sözlerine yer verildi.

CHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Dava Açtığı Meral Akşener'e Sahip Çıktı

CHP, Cumhurbaşkanı'nın Dava Açtığı Meral Akşener'e Sahip Çıktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e dönük "Birileri cezaevinde vakit geçiriyor. Aynı yola sen de düşebilirsin" sözleriyle alakalı olarak "Cumhurbaşkanının tehditlerine karşı Meral Akşener'in yanındayız, destekliyoruz" dedi.

"BİRİLERİ CEZAEVİNDE SÜRE DOLDURUYOR, SEN DE DÜŞEBİLİRSİN"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Ağbaba, partisinin Sivas Belediye Başkan Adayı Ali Akyıldız'ın proje tanıtım toplantısına katıldı. Ağbaba, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü Elazığ mitinginde Akşener'e dönük "Birileri cezaevinde süre dolduruyor. Aynı yola sen de düşebilirsin" sözlerini anımsatarak tepki gösterdi.

"HAPİS TEHDİTLERİNE BOYUN EĞECEK DEĞİLİZ"

Ağbaba Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Akşener'i hapisle tehdit ettiğini söyleyerek, şunları ifade etti:

"Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, 'Senin dokunulmazlığın yok, kaçacak deliğin de yok, seni hapse atacağım' diye tehdit ediyor. Böyle bir cumhurbaşkanlığı, böyle bir siyaset olur mu? Sen bu tehdidi yapıyorsan hukuk askıya alınmış demektir. Hukukun olmadığı yerde devlete devlet denmez, mafya organizasyonu denir. Böyle devlet, böyle cumhurbaşkanlığı olur mu? Hukukun olmadığı yerde can ve mal emniyeti de olmaz. Hukukun olmadığı yerde devlet de adalet de olmaz. Kendi makamından, kendi gücünü kullanarak bir siyasi partinin genel başkanını beğenmediği sözlerinden sebeple tehdit ediyorsun. Sana diz çöken, sana teslim olan alçak olsun. Senin sözünden korkan namert olsun. Biz senin hapis tehditlerinle sana boyun eğecek değiliz. Buradan söylüyoruz; Cumhurbaşkanının tehditlerine karşı Meral Akşener'in tarafındayız, Meral Akşener'i destekliyoruz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz