Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da aralarında yer aldığı heyet dün Arakan’da katliam yaşayan Müslümanların kaçarak sığındığı Bangladeş’e yardım götürerek Müslümanların yanında oldular.

Bu yardımlar ve ziyaretler CHP’lileri oldukça rahatsız etmiş olacak ki Grup Başkanvekili Engin Altay TBMM'de gerçekleştirdiği basın toplantısında Emine Erdoğan’ı ve oğlu Bilal Erdoğan’ı eleştirme gereksinimi duydu.

YARDIMLAR ERDOĞAN AİLESİNİN Mİ?

Altay sözde Arakanlı Müslümanlara yapılan yardımları desteklediğini ifade ederek, yapılan yardımların Erdoğan ailesinin yardımlarımı yoksa milletin yardımlarımı gibi bir soru yöneltti. Altay’ın kendince eleştirdiği yardım konusunda, CHP’nin bu kadar yarım faaliyetleri olurken neden konunun dışında kalmak istediğini açıklaması daha doğru olacaktır.

Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve yanlarında bulunan heyetin fotoğrafını göstererek, Emine Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın neden fotoğrafta en ön sırada bulunduklarına dikkat çekmeye çalıştı. Bakanların arkadan gelmesine bozulan Altay, Emine Erdoğan’ı edepsizlikle suçladı.

Olayı, CHP’li olarak Bangladeş’e gitmek istediler de gönderilmedi gibi medyaya lanse etmeye çalışan Altay, güya destekledikleri yardım çalışmalarında isminden hiç bahsedilmediğini unutuyor olmalı.