Özel Haber/Haber365

Geçtiğimiz günlerde CHP Çanakkale'de bir kurtultay düzenledi. Kurultayın daha birinci gününde ise kurultayın asıl nedeni gözler önüne serildi. Medyaya yansıyan görüntülerde CHP'lilerin şehitlikte içki içip göbek attıkları ortaya çıktı.

Bunun üzerine hemen harekete geçen partililer, çıkıp özür dilemek ve konunun gereğini yapmak yerine, kendilerini şirin gösterip olayı örtbas etme yoluna gittiler.

CHP vekili Aykut Erdoğdu bugün katıldığı bir televizyon programında şu ifadeleri kullandı, "İçki içmek bir sosyalleşme tarzıdır. Kamuoyunun gündemine bu tip görüntüleri taşıyarak bu sosyalleşme engellenemez".

Tabi açıklamalar bununla da kalmadı. Adeta ağız birliği yapmışçasına hemen hemen tüm CHP'li yetkililer benzer bir açıklamada bulundu.

CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre'de katıldığı bir televizyon programında şu açıklamaları yaptı:

"Biz daha önce tutuklu olan vekilimiz ve tüm halkımız içina adalet yürüyüşü gerçekleştirdik. Medya ve hükümet burada da bizi hedef aldı ve çok ağır şekilde üzerimize geldi. Şimdi de bu yürüyüşün devamı olan kurultayımızı gerçekleşiriyoruz. Orada onlarca kamera ve basın mensubu arkadaşlarımız var. Ancak tek gündeme gelen bir cep telefonu kamerası ile çekilmiş ve orada oyun oynayan insanları gösteren görüntü. Bu bizim kurultayımıza gölge düşürüyor. Artık bundan vazgeçilmesi gerek."

ÖZÜR DİLEMEK YERİNE PİŞKİNLİK YAPIYORLAR

Daha evvel FETÖ'cü ve PKK'lılarla yaptıkları yürüyüşte hedef alındıklarını söyleyen CHP'nin güvenliğini hükümet sağladı. Ancak burayı görmezden geldiler. Her fırsatta FETÖ ağzı ile konuşmaya ve bu hainleri savunmaya devam ettiler ve uyarılara kulak asmadılar. Tüm bunlar yüzünden özür dilemeleri gereken yerde, şimdi şehitlikte bira içilmesini normal karşılayıp bir de üste çıkıyorlar. Reis-i Cumhur Erdoğan'ın dediği gibi "CHP FETÖ'nün arka bahçesi olmuştur" . Ancak halk tüm bu olanların farkında ve yine gereken cevabı vermeye hazır.