CHP'li milletvekili Tuncay Özkan, Uğur Dündar'ın Halk Arenası programına katıldı. Programda gündemde olan Afrin'e yönelik operasyon konusu ele alındı.

Tuncay Özkan, "Biz senelerdir kendimizi Orta Doğu bataklığının içinde kendimize bir yol bulmaya çalışırken, bundan daha 6 ay önce şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Bir sınır ötesi operasyondan yeni çıktık. Orada ne kazandık sorusunu gündeme getirmeliyiz." dedi ve operasyonun 'gereksizliğine' dikkat çekti.

"AKP çocuklarımızın kanını dökmesin" sözlerini kullanan Özkan, şu şöyle konuştu:

‘Biz bölgenin bataklığı içerisinde, bu tür bir operasyon mücadelesiyle herhangi bir şey kazanmayacağız. Bu tür operasyonların bölgede bize kazandıracağı hiçbir şey yok. AKP iktidarı çocuklarımızın kanını dökmek dışında buradan bir şey kazanmayacak.

Size diyorum ki, Türkiye zaten orada oluşan Kürt kantonlarını biliyor. O kantonları kimin meydana getirdiğini, arkasında kimlerin olduğunu da biliyor ve ben buradan diyorum ki; Bütün bu bildiklerinizle bu harekatın hiçbir değeri kalmamıştır. Lütfen çocuklarımızın kanını dökmeyin.

Gidin Rusya'ya gidin ABD'ye konuşun, geleceğin masasına oturun, ve çocuklarımızın üzerinden ellerinizi çekin. Biz yurtta sulh, cihanda sulh demeye devam edelim.’

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırın.