Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Bildirilen Binaların Tespitlerini Yaparak Hizmet Etmiş Olacağız"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye Afet Müdahale Planı toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Bize AFAD’ımıza bildirilen hasarlı bina veya hasarlı talebine ilişkin 611 taleple karşı karşıyız. Bu talepleri bu akşam itibarıyla bitirmiş olacağız." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum:

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Bildirilen Binaların Tespitlerini Yaparak Hizmet Etmiş Olacağız"

Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

270 PERSONEL ÇALIŞMAYI SÜRDÜRÜYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın ardından açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, çevre illerden de hareket eden 270 personelin sahada çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

AÇIKLAMASINA ŞU İFADELERLE DEVAM ETTİ: 

"Afetin olduğu ilk andan itibaren yönetim planı çerçevesinde bakanlığımıza bağlı birimler hem alt ve üst yapı anlamında çevre illerden de hareket ederek 34 ilden şu an sahada 270 personelimizle görev yapıyoruz. Bize AFAD'ımıza bildirilen hasarlı bina veya hasarlı talebine ilişkin 611 talebiyle karşı karşıyız. Bu talepleri bu akşam itibarıyla bitirmiş olacağız. Hasar tespitlerini bugün akşam itibarıyla ilgililerine bildirmiş olacağız. 80 kamu binamızda inceleme yaptık. 55 okul, 9 hastane ve diğer kamu binalarında tespit yaptık. Yapılan çalışmalarda 55 okulun 14'ünde daha detaylı tespit yapılması için arkadaşlarımız çalışıyor. Hafta sonu bu tespitler de tamamlanacak ve inşallah bütün bize bildirilen binaların tespitlerini yaparak hizmet etmiş olacağız. " 

Son Dakika gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR