FETÖ'nün yapmaya kalkıştığı 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında çok sayıda kişinin şehit edildiği ve yaralandığı Çengelköy' de, darbeci hainlerce iş yeri basılarak rehin alınan tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi' nin işletmecisi olan Fikret Morgül, "Bizi en çok rahatlatan şeyin okunan selalar olduğu belirtti ve selalar devam ettiği müddetçe 'bunlar başarılı olamayacak' dedi. Sabah olunca bizi serbest bıraktılar, kaçıp gittiler. Hiç korku yaşamadım." dedi.

Çengelköy' de sabaha kadar hain darbecilere karşı verilen mücadelede semt karakolunu güvende tutmaya çalışırken birçok arkadaşının şehit olduğunu belirten Morgül, AA muhabirine bulunduğu beyanda, aradan bir sene geçmesine rağmen 15 Temmuz' u unutamadığını ifade etti.

PASPAS GİBİ DÖVDÜLER

Kendisinin de o gece iş yerinde rehin alındığını vurgulayan Morgül, "Saat 02.00 gibi FETÖ'cü hain askerler ateş açmaya başlayınca insanlar iyice dağıldı. O esnada ben dükkana geçtim. Üstüm hep kandı, üstümü değiştirecektim. Bir şeyler olacaktı, kanlı elbiselerle bunların eline düşersek bizi öldürebilirlerdi. Tam üstüme bir şeyler giydim ki askerler dükkanı bastı ve bizi esir aldılar. Sonra getirdiler karakolun önünde caddeye yatırdılar. Belki 70- 80 kişi vardı orada. Sabaha dek sokakta buldukları, yakaladıkları herkesi getirdiler burada paspas gibi dövdüler." deyerek açıklamada bulundu.

ÖRGÜT ÜYELERİ İŞ YERİNİ SEBİL OLARAK KULLANDI

Morgül, hain darbe girişimindeki FETÖ üyelerinin iş yerini adeta sebil olarak kullandığını, dolapta ve kafede ne varsa tek kuruş vermeden yediklerini ve karşı çıktığında da kendisine, "Yürü, dükkanın mı var senin? İhtilal olmuş sen dükkanından bahsediyorsun." diyerek tepki gösterdiklerini aktardı."Dünya, Türk milletinin topla tüfekle bastırılamayacağını gördü"

TÜRK MİLLETİNİ TOPLA TÜFEKLE KORKUTAMAZLAR 

O gün biz sokakta hiç tanımadığımız gençler ile canla başla darbecilere karşı durduk. O gece Çanakkale ruhu yaşandı burada. Dünya, Türk milletinin topla tüfekle bastırılamayacağını gördü. Onlar birkaç kişiyi vurdum mu gerisi dağılır gider diye düşündüler ama yanıldılar.