İzmir'in Konak ilçesinde yaşamını yitiren şahısın cenazesini çamaşır makinesi üzerine koyuldu vatandaşlar büyük şaşkınlığa uğradı.

İzmir’in Konak ilçesinde, kalp krizi sebebiyle yaşamını yitiren 72 yaşındaki ihtiyar adamın cenazesi, vasiyeti gereği iki çamaşır makinesi üstüne koyularak kaldırıldı.

İzmir’in enteresan yüzlerinden olan ve yaklaşık 45 senedir spotçuluk işi yaparak geçimini sağlayan 72 yaşındaki Salih Emin Yıldırımkal, geçtiğimiz haftalarda kalp krizi geçirdi ve öldü. Yıldırımkal'ın ölümü, çevredeki komşuları, ailesini, yakınlarını üzüntüyle mahvetti. Çankaya semtindeki iş yerine senelerini veren ve izmir tarafından tanınan Yıldırımkal'ın vasiyeti de ortaya çıktı.

" VASİYETİMDİR TABUTUMU ÇAMAŞIR MAKİNESİ ÜZERİNE KOYUN"

72 yaşındaki Salih Emin Yıldırımkal Vasiyetinde ise ölünce tabutunun iki çamaşır makinesine koyularak Çankaya ilçesinde bulunan Elektronikçiler alışveriş çarşısından kaldırılmasını istedi. Bu istek ise sevenleri tarafından yerine getirildi. Cenaze töreni için hemen iki tane çamaşır makinesi spotçulardan temin edildi. Daha sonrada Salih Emin Yıldırımkal'ın tabutu omuzlarda getirilerek çamaşır makinesinin üzerine konuldu.Ve 72 yaşındaki Salih Emin Yıldırımkal Vasiyeti üzerine böyle bir cenaze töreni düzenlenmiş oldu.Tarihe geçen cenaze töreni çevreden geçenleri şok etti.