Duisburg Anakent Belediyesi Uyum Meclisi Üyesi Bekir Sipahi, yaptığı beyanda, her fırsatta Türkiye'ye basın ve sosyal medya özgürlüklerini kısıtladığı çamurunu atan yalancı Cem Özdemir'e, geçen sene 1915 olaylarını meclis gündemine taşımasına sosyal medya üzerinden tepki gösterdiğini ifade ederek Özdemir'in karşıt fikirlere tahammül edemediğini bu davranışıyla gösterdiğini ifade etti.

Sipahi, "Yaptığım paylaşımlarda kimseyi etiketlemedim, sadece düşüncemi ifade ettim. Sözde özgürlükçü Özdemir'e karşı hakkımı hukuki açıdan sonuna kadar ararım, gerekirse insan hakları mahkemesine kadar gideceğim" dedi.

Öte yandan Almanya Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir, Türkiye hakkında küstah sözler sarfetti.

Almanya'da 24 Eylül tarihinde yapılacak seçimler için siyasi partiler seçim çalışmalarına start verdi. Onlardan biri de Yeşiller Partisiydi. Parti Eş Başkanı Cem Özdemir, seçimleri kazanma ümidiyle bir taraftan Türkiye'nin iç konularına müdahil olmaya çalışırken, diğer taraftan da Türkiye hakkında küstah ve ihanet kokan açıklamalarda bulunuyor.

"TÜRKİYE'NİN ANLADIĞI DİL BU"


Stuttgart'ta bir panelde açıklamalar yapan Özdemir, Eylül ayında yapılacak seçimlerde başa geçmeleri durumunda Türkiye ile nasıl bir bağlantı sürecinin bekleyeceğini küstah bir dille açıkladı.

Kendini bilmez Özdemir, “Bakın Türkiye’de bir terör listesi ortaya çıktı. Üzerinde Siemens, Daimler gibi şirketler bulundu. Almanya çok kısa sürede ilk kez sert tepki gösterdi. Daha 24 saat geçmeden Ankara hazır ola geçti. Evvela ‘Böyle bir liste yok’ dedi. Daha sonra da ‘Var ama ne yazık ki yanlış anlaşıldık’ dedi. Yani önünü ilikledi ve geri tepti. Demek ki Türkiye’nin anladığı tek dil, daha doğrusu Erdoğan’ın anladığı tek dil bu dil. Şayet biz Eylül ayında seçimleri kazanırsak Erdoğan ile bu dilde konuşacağız. Zira Erdoğan başka bir dilden anlamıyor.” diyerek seçim propagandası adına Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında haddini aşan bir açıklama yaptı.