Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Suudi Arabistan'da Katar sorununa karşın açıklamalar yaptı.

Çavuşoğlu şunları söyledi;

Kral Hadimu'l- Haremeyni Eş-Şerifeyn Katar ile alakalı fikirlerini belirttiler. Bizde sonuçta problem olabilir bir yandan bunu belgelendirmek gerek bir yandan ancak sorunu çözüzme kavuşturmak adına ciddi bir rol üstlenmesi gerekiyor. Şu anda içinde olduğumuz şartları biraz gevşetmekte yarar var. Cumhurbaşkanımızın da zaten Krala bir iletisi mevcuttu. Problemi çözüme kavuşturmak adına biz de katkı sağlamak için hazırız demişti. Bu oturumla problem çözüme kavuşmadı ancak başka ülkeler de var şu an çok karmaşık durumda. Bana göre çok yararlı ve içten bir görüşme gerçekleşti.

KATAR'DAN SONRA ARABİSTAN'A GEÇMİŞTİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katar ile Körfez’de bulunan ülkelerden altı Arap devleti ile karşı karşıya kaldığı sorunların, müzakere ve uzlaşma yöntemleriyle giderilmesine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

CUMA GÜNÜ ARABİSTAN'DA

Katar'ın başkenti Doha'ya uçan ve orada temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, burada, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim Al Sani, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Ahmed bin Casim ile buluşmalar gerçekleştirdi.