PYD lideri Salih Müslim'den küstah Suriye tweet'i
    TSK sabaha karşı Cerablus'a operasyon başlattı!
    Suriye Dışişleri Bakanı: Tankların sınırı geçmesi egemenliğimizin ihlali
    Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle uyarmıştı
    ABD Dışişleri'nden Suriye operasyonu ile ilgili açıklama
    PYD lideri Salih Müslim'den küstah Suriye tweet'i
    TSK sabaha karşı Cerablus'a operasyon başlattı!

12345
HABERLER
»
GÜNDEM
»
F5HABER
»
24 Ağustos 2016 Çarşamba, 12:16
Çavuşoğlu: YPG Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat Kalkanı operasyonu hakkında, "DAEŞ bu silahları nereden buluyor? Kim veriyor? Nereden geliyor bu silahlar? Bu operasyonun amacı DAEŞ terör örgütünü sınırımızın diğer tarafından temizlemektir" dedi
Çavuşoğlu: YPG Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Demokratik güçlerin içindeki YPG unsurları da Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız. Sen de bir terör örgütüsün. Bizim acımız bataklıktaki sivri sinekler değil bataklığı kurutmaktır" dedi.

TSK'nın Suriye'nin Cerablus şehrinde IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı operasyonu hakkında açıklama yaptı. Çavuşoğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"DAEŞ bu silahları nereden buluyor? Kim veriyor? Nereden geliyor bu silahlar? Bu operasyonun amacı DAEŞ terör örgütünü sınırımızın diğer tarafından temizlemektir. Tüm elimizdeki imkanlarla bu mücadeleyi sürdürüyoruz. ÖSO da buraya girdi. TSK'nın faaliyetleri planlandığı gibi devam ediyor. Hava desteğiyle ilgili koalisyonla birlikte çalışıyoruz. Mücadelemizi sürdüreceğiz."
"Ankara'daki son iki saldırının sorumluları Suriye'deki PYD kamplarından geldi. Bu operasyonun amacı DAEŞ. Salih Müslim ya da PYD neden rahatsız oldu? Onlar DAEŞ'le mücadele ettiğini iddia etmiyor muydu? Kendilerine teşekkür ediyoruz müttefiklerimizi anlattıklarımızı itiraf ediyor: Benim ajandam var burada kanton oluşturmak istiyorum. Amacı DAEŞ'le mücadele olsa bu operasyona destek verir. Demokratik güçlerin içindeki YPG unsurları da Fırat'ın doğusuna geçmezse gereğini yaparız. Sen de bir terör örgütüsün. Bizim acımız bataklıktaki sivri sinekler değil bataklığı kurutmaktır. Senin ajandan farklıysa, terörizmi bırakacaksan, Suriye'nin bütünlüğünü savunuyorsan bu operasyondan rahatsız olmamalısın."