Çatışmalar Yeniden Şiddetlendi! Bomba Sesleri Geliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinin 6 mahallesi ve 1 caddesi ile girişindeki Şeyh Sait Meydanı'nda 9 günün ardından kaldırılan ancak önceki gün saat 16.00'da yeniden uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağının ardından şiddetli çatışmalar sürüyor.

Çatışmalar Yeniden Şiddetlendi! Bomba Sesleri Geliyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde, sabah saatlerinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Çok sayıda özel harekat polisleri ile terörle mücadele ekiplerinin katılımıyla yapılan operasyonda, teröristler ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Yer yer bomba seslerinin de yükseldiği ilçede operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.

ASKER GİRİŞ VE ÇIKIŞLARI TUTUYOR

Teröristlerin barınarak hendek kazıp, barikatlar kurduğu Sur'da 17 saat arayla yeniden sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından asker de polise takviye için ilçeye girdi.

Teröristlerle güvenlik kuvvetleri arasında çatışmaların aralıksız sürdüğü ilçeye takviye olarak giren asker, zırhlı araçlarla teröristlerin bulunduğu noktalara yakın bölgede giriş ve çıkışları tutuyor. Askerin güvenlik önlemi aldığı Sur'da teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için özel harekat timlerinin dört koldan kontrollü olarak ilerlediği belirtildi.

VATANDAŞ KAMERAYI AÇARAK YAŞANANLARI ANLATTI

Geçtiğimiz günlerde Melikahmet Caddesi üzerinde teröristlerin roketli saldırısı sonrası yaşanan şiddetli çatışmaların ardından cadde harabeye dönerken bir vatandaş o bölgede yaşananları anlattı. Cep telefonu kamerasıyla cadde üzerinde gezen vatandaş, yaşananları çektiği telefona anlatarak tahribatı gözler önüne serdi.

İlçede yaşayan vatandaşların büyük bir kesiminin göç ederken bir kısmının ise yasak olmayan mahallelere giderek yakınlarının evlerine sığındığı belirtildi.

Öte yandan, ilçede son 11 gün içerisinde 2 polis şehit oldu, 14 polis yaralandı, çıkan çatışmalarda toplam 31 terörist etkisiz hale getirildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR