Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Genelkurmay Karargahı'nda oluşan eylemlere dair, içlerinde sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer bulunduğu 221 sanığın yargılandığı davada ilk kararını belirten mahkeme, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin sürmesini kararlaştırarak duruşmayı 30 Ekim tarihine aldı.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki salonda yapılan duruşmada tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları da hazır bulundu.

Mahkeme, duruşmanın 20. celsesinde bazı sanık savunmalarından sonra, ilk kararı vermek adına duruşma savcısı Aytekin Cenikli'nin görüşünü dinledi.

Düşüncenin belirtilmesinden sonara duruşmaya yarım saat mola veren mahkeme, ilk kararını açıkladı.


DURUŞMA 30 EKİM'E ERTELENDİ


Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dik, diğer davalardan tutuklu olan sanıklar Akın Öztürk, Ali Yazıcı, Ömer Faruk Harmancık, Kubilay Selçuk, Hakan Evrim, Özkan Aydoğdu, Gökhan Şahin Sönmezateş, Ünsal Coşkun, Ali Osman Gürcan, Ahmet Özçetin, Ahmet Bican Kırker, Bilal Akyüz, Erhan Caha, Ertuğrul Terzi, Halil Gül, Mehmet Şahin, Muhsin Kutsi Barış, Murat Aygün, Murat Koçyiğit, Mustafa Barış Avıalan, Muzaffer Düzenli, Osman Ünlü ve Savaş Kabaklı'nın bu dosyadan da tutuklanmasına hükmettiklerini ifade ederek, duruşmayı 30 Ekim'e aldı.