MİT TIR'larının görüntülenmesi davasında 25 yıl hapis cezası verilerek tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'na kayınpederinin cenazesine katılabilmesi için bir günlük izin verildi.

NELER OLMUŞTU

"MİT TIR'ları görüntülerini yayınlamak" suçuyla yargılandığı davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı ve hakkında tutuklama kararı verildi. Tutuklanan Berberoğlu Maltepe Cezaevi'ne konulmuştu.


CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADELET YÜRÜYÜŞLERİ DÜZENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MİT TIR'ları davası sonucu 25 yıl hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu için Ankara'dan istanbul'a yürüyeceğini belirtti.Yürüyüşe CHP gençlik kolları ver parti teşkilatları katılmıştı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ENİS BERBEROĞLU İÇİN ANAYASA MAHKEMESİNE GİDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilli Enis Berberoğlu'nun casusluk davasından tutukluluguna karşı önemli bir adım daha atacaklarını basına mensuplarına açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu sabah Enis Berberoğlu'nun avukatları Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklar beyan etti. Bu da çok önemli bir aşama oldugunu düşünüyorum dedi. Umuyorum adalet yerini bulmuş olur." diye konuştu.Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adelet yürüyüşlerinin amacına ulaştığını beyan etti.