CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun davasında verilen bozma kararının tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi.

Avukatı Murat Ergün, 2. Ceza Dairesi'nin kararı yerinde görülerek itiraz talebinin 3. Ceza Dairesi'nce reddedildiğini aktardı.

Öte yandan İstinaf Mahkemesi CHP İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu ile ilgili kararı bozdu. Berberoğlu yeniden yargılanacak.

Dosya 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Mahkeme Berberoğlu'nun tutukluluk halinin devamına da karar verdi.

MİT TIRLARI İHANETİNİN SERVİS EDİLMESİNİ SAĞLAMIŞTI

Vatan hainliğinden yargılanan Can Dündar'a MİT tırları ihanetiyle ilgili görüntü ve bilgiyi veren Berberoğlu, devletin gizli sırlarını ifşa suçu ettiği gerekçesiyle 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

NELER OLMUŞTU

"MİT TIR'ları görüntülerini yayınlamak" suçuyla yargılandığı davasında CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu 25 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı ve hakkında tutuklama kararı verildi. Tutuklanan Berberoğlu Maltepe Cezaevi'ne konulmuştu.


CUMHURİYET HALK PARTİSİ ADELET YÜRÜYÜŞLERİ DÜZENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu MİT TIR'ları davası sonucu 25 yıl hapis cezası alan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Enis Berberoğlu için Ankara'dan istanbul'a yürüyeceğini belirtti.Yürüyüşe CHP gençlik kolları ver parti teşkilatları katılmıştı.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ENİS BERBEROĞLU İÇİN ANAYASA MAHKEMESİNE GİDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilli Enis Berberoğlu'nun casusluk davasından tutukluluguna karşı önemli bir adım daha atacaklarını basına mensuplarına açıkladı. Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu sabah Enis Berberoğlu'nun avukatları Anayasa Mahkemesi'ne başvuracaklar beyan etti. Bu da çok önemli bir aşama oldugunu düşünüyorum dedi. Umuyorum adalet yerini bulmuş olur." diye konuştu.Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Adelet yürüyüşlerinin amacına ulaştığını beyan etti.