16 Eylül 2019
  • Istanbul 24°
  • Ankara 20°
  • Izmir 26.11°
İmsak 05:11
Güneş 06:38
Öğle 13:04
İkindi 16:34
Akşam 19:21
Yatsı 20:41
BIST103.139
Dolar5,7185
Euro6,3307
Altın275,9539

Çapa Taşınıyor! Bizzat Reis-i Cumhur Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde Çapa hastanesinin taşınacağını açıkladı.

Çapa Taşınıyor! Bizzat Reis-i Cumhur Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tıp Fakültesinin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Türkiye'nin en büyük gücünün gençler olduğunu söyledi. Türkiye'nin ilk Tıp Fakültesi olan bu çatıdan mezun olmanın bir ayrıcalık olduğunu ifade etti.

Çapa hastanesinin Hasdal'a taşınacağının ve 1100 dönümlük bir arazinin İstanbul Üniversite'sine tahsis edildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çapa 110 dönüm üzerinde burası polikilinik olarak devam edecek dedi. Sağlık hizmetlerinin kalitesi için yetişmiş doktor, hemşire ve sağlık personeline ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

SAĞLIKTA BÜYÜK DÖNÜŞÜM YAŞADIK

Sağlık alanında son 14 yılda en büyük dönüşümün yaşandığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de sağlık alanında vatandaşlarımızın hep sorunlarla karşılaşıyordu dedi. Sağlıkta altyapı konusunda da büyük yatırımlar yaıldığını söyledi. Bu güne kadar 4 tane şehir hastanesi açtık. Bu hastanelerle çevre ülkelere de hizmet vereceğiz dedi.

DOKTORLARIN ÖNÜNÜ AÇTIK

Devlet hastanesinde çalışan doktorlarımızın ölerinin kapalı olduğunu ve kariyer yapma şansları olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rektörlerimizle yaptığımız toplantıda doktorların sorunlarını söyledim ve ne için bunların önünü açmıyoruz dedim. ''YÖK başkanımız yanımdaydı ve devlet hastanelerindeki doktorların doçent ve profesör olma yolları açık olsun'' dedi. Olumlu sonuç alındığını ve sürecin başlatıldığını bildirdi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri