Çankırı'nın Yapraklı ilçesine ait Müsellim köyü Mansurlu Mahallesi'nde çıkan ve 30 tane ev ile ahırın kullanılamaz hale geldiği yangın, güçlükle kontrol altına alındı.

Müsellim köyü Mansurlu Mahallesi'nde bir evde çıkan yangın, kısa sürede etrafa sıçradı.

Çevredeki evlere sıçrayan yangına Çankırı ve İskilip Belediye İtfaiyesi, AFAD, İl Özel İdare ile Orman İşletme Şefliği ekipleri müdahale etti.

Zaman zaman mutfak tüplerinin neden olduğu öngörülen patlamaların da yaşandığı yangında vatandaşlar, evlerden eşyaları, ahırlardan hayvanlarını kurtarmaya çalıştı.
Yangın, görevlilerin ve köylülerin yoğun çabası sonucu kontrol altına alındı.

"SOĞUTMA ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI"


Yapraklı Kaymakam Vekili Sercan Yılmaz, AA muhabirine verdiği demeçte, yangın ihbarı alındığı andan hemen sonra ekiplerin olay yerine geldiğini ifade etti.

Uzun uğraşlar neticesinde yangının kontrol altına alındığını aktaran Yılmaz, yangının çıkış sebebinin henüz bilinmediğini aktardı.
Yılmaz, "Yangının terk edilmiş bir evden çıktığını öğrendik. Şu anda yangının neden çıktığı konusunda bilgimiz yok, tahkikat devam ediyor. Yangın, ahşap yapılaşma ve rüzgar nedeniyle kısa sürede yayılarak yaklaşık 30 haneyi etkileyecek şekle büründü. 30 civarında hane ve ahır yapının yangından etkilendiğini biliyoruz. Şu anda yangın kontrol altına alındı. İş makineleriyle de yıkıntılar düzenlenerek, soğutma çalışmalarına başlandı." diye konuştu.