Türkiye Cumhuriyeti' nin Başbakan Binali Yıldırım liderliğinde yapılan Güvenlik Toplantısı başladı. Çankaya Köşkü' nde yapılan toplantı saat 10.25' te başladı ve basına kapalı gerçekleştirilmekte.

KİMLER KATILDI

Yapılan toplantıda, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın, Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Ümit Yalçın gibi önemli şahsiyetler katılmakta.

YAPILAN TOPLANTIDA SURİYE VE IRAK MESELESİ GÜNDEMİ OLUŞTURACAK

Konu ile alakalı olarak Reuters' a açıklamlarda bulunan bir yetkili bir kişi toplantıda Suriye ve Irak' taki gelişmelerin ele alınacağını ifade etti. Başbakan Binali Yıldırım' ın liderliğindeki toplantının konusunu Suriye ve Irak' ta yaşanan meseleler olduğu düşünülüyor.

RESİ-İ CUMHUR ERDOĞAN'IN SÖZLERİ

Türkiyhe Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan Pazartesi günü Rize' de yapmış olduğu açıklamada, "Suriye ve Irak' ta oynanmaya çalışılan kirli oyunları bozacağız. Bu hususta Fırat Kalkanı ile ilk adımları atmış olduk . Irak' ta terör bölgeleri ve buna benzer olayların olmasına izin vermeyeceğiz" demişti.