Diyarbakır'da bir oğlunun HDP'nin yerel seçimler kolu DBP yetkililerince kandırılıp dağa çıkarıldığında, diğer oğlunun ise partinin düzenlediği yasal olmayan gösterilere katıldığı için hapisde olduğu belirten anne Remziye Akkoyun, çocuklarının nerede olduğunu öğrenmek parti binasının yolunu tuttu.

KAYNAR ÇAY DÖKTÜ

Burada Akkoyun ile partililer arasında arbede yaşandı. Tartışma esnasında parti binasındaki bir saldırgan, Akkoyun'un üzerine çaydanlıkdaki kaynar çay döktü. Bunun üzerine yanındaki bıçağı eline alan Akkoyun, tartışma esnasında sinir krizi geçirdi.

"SİZ DEVLETE KURBAN OLUN"

Parti binasına gelen  polis ekipleri, baygın halde yerde yatan anneyi hastaneye kaldırdı. Daha sonra emniyete giden Akkoyun'un, 2 senedir kayıp olan oğlu DBP'lilerce kandırılarak dağa çıktığını düşündüğünü, bu sebeble geçen sene 5 kez, bu yıl da 7 kez DBP'ye gittiğini açıklayarak, "Partide biri, 'Senin oğlunu devlet aldı, devlet versin, defol git kadın buralara gelme' diyerek beni kovdu. Ben de 'Siz devlete kurban olun, devletin suçu yoktur. Siz kandırdığınız çocuklarımı' dedim. Bunun üzerine bir parti üyesi, 'Benim kardeşim ve oğlum da cezaevinde ne olmuş yani?' dedi." şeklinde ifade verdiği belirtildi.