Çalınmasın Diye Sobaya Sakladığı Binlerce Lira Kül Oldu

Çankırı'da oturan Gülşen Hayta, tıp fakültesi okuyan oğlunun eğitimi ve engelli annesinin tedavi masrafları için topladığı 15 bin TL'yi, çalınma ihtimaline karşı kuzine sobaya koydu. Hayta, ısınmak için sobayı yakınca tüm birikimi kül oldu.

Çalınmasın Diye Sobaya Sakladığı Binlerce Lira Kül Oldu

Çankırı'da gecekonduda engelli annesi Hamide Hayta ile birlikte yaşayan ve yıllar önce eşinden ayrılan 1 çocuk annesi Gülşen Hayta, biriktirdiği 15 bin TL'yi, yaz sıcağında yakmadığı kuzine sobasına koydu.

Hayta, geçen hafta annesinin üşüdüğünü söylemesi üzerine içinde para olduğunu unuttuğunu sobayı kömür atıp ateşe verdi.

Bir süre sonra kapağını açtığı sobadan hala duman yükseldiğini görünce kontrol eden Hayta, sakladığı paranın yandığını gördü. Hayta, daha güvenli olacağını düşünerek sobaya sakladığı paranın yanması üzerine büyük üzüntü yaşadı.

Gülşen Hayta, yaz aylarında sobayı yakmadıklarını anlatarak, "Sobayı kaldıracağız diye biriktirdiğim parayı kuzine sobaya saklamıştım. Evimiz gecekondu olduğu için evin kilidi de yok emniyetli olmadığı için en akıllı yerin burası olduğunu düşündüm. Geçen hafta hava soğuk geçmişti. Annem 'Üşüdüm, sobayı biraz yak' dedi. Ben de kovaya biraz kömür attım, odun attım yaktım. Aradan 1-1.5 saat geçti, kapağı açtım, duman çıkıyordu. İçinde patates unuttum sanıyordum. İçinde paraları görünce aklıma geldi. Can havliyle 'Kurtarabilir miyim' diye elimle almaya çalıştım; ama iş işten geçti, elim yandı, halı yandı" diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR