FETÖ'nün şifreli haberleşme uygulması ByLock'un 'şifresi' deşifre edildi. Kurulan yazılımla, ByLock kullanıcılarının mesajlaşmaları tek tek ortaya çıkartılıyor. Böylelikle örgüt mensuplarının gizli yazışmları, örgütün çalışma, bilgi paylaşma ve bilgi alma sistemleri ortaya çıkmaya başaldı. Elde edilen bilgilere göre deşifre edilen kişilerden birisi şifresi deşifre edilen  ByLock kullanıcısı, FETÖ soruşturmasında firari olan eski Sivas hâkimi Vahdettin Toklucu.

BİLGİLERİ ALIP PAYLAŞMIŞ

Ortaya çıkarılan mesajlaşmalara göre , İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görev başında iken 2015'te çıkan kararname ile Sivas'a hâkim olarak tayin edilen Vahdettin Toklucu, bir dönem İstanbul 7. Sulh Ceza Hâkimi olan şu sıralarda ise İstanbul Adliyesi'nde Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak görev alan meslektaşı İsmail Yavuz hakkında, onu bilenlerden 'acil bilgi notu' ile bilgi istiyor. ByLock mesajı şu şekilde: "Herkul.org sitesini kapatan hâkim. Abiler, bu şahıs hakkında yeni veya elinizde farklı ne kadar bilgi varsa istiyoruz." Toklucu, hâkim Yavuz'un 'aile yaşantısına, siyasi görüşüne, dini uygulayış şekline' ilişkin kişisel bilgileri de listesindeki ByLock'çulara gönderiyor ve ortaya çıkacak başka bilgilerin de paylaşılmasını istiyor.

16 BİN 500 KİŞİLİK LİSTE EMNİYET'TE

Bu arada geçen hafta 16 bin 500 kişiden oluşan ve sadece İstanbul'da yaşayan ByLock kullanıcılarının listesini İstanbul Adliyesi ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile paylaşıldı. İlk olarak tedbiren, ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilen 16 bin 500 kişi hakkında 'yurtdışına çıkış yasağı' getirildi.