Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen FETÖ'ye karşı soruşturma dahilinde, örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock'u kullandıkları iddiasıyla 15 Temmuz'da gözaltına alınan 95 şüpheliden 23'ünün daha işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden sonra adliyeye sevk edilen 23 zanlıdan 15'i çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 8'i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Daha evvel işlemleri tamamlanan şüphelilerle birlikte adliyeye sevk edilenlerin sayısı 61'e yükselirken, 34 şüphelinin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri ise sürüyor.

Öte yandan bugün eski Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün de ByLock kullandı iddiasıyla gözaltına alındı.

BEKİR İRTEGÜN DE BYLOCK'TAN GÖZALTINDA

Türkiye'de Fenerbahçe ve Başakşehir formalarını giyen ve sezon bitiminde Başakşehir kulübü tarafından sözleşmesi feshedilen Bekir İrtegün ByLock kullandığı tespit edildi.

GÖZALTINA ALINDI


Başakşehir Spor Kulübü'nün sözleşmesini feshettiği eski Başakşehir ve Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, FETÖ’nün kriptolu ‘ByLock’ haberleşme uygulamasını kullandığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Habertürk'ten Veli Sarboğa'nın verdiği bilgiye göre, ByLock kullandığı ortaya çıkarılan Bekir İrtegün, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcılığı'nın emriyle İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.