Antalya'da, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kurulan "İş Danışma Ofisi" ile iş arayanlar ve işverenler birleştirilerek her iki tarafa da kolaylık sağlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesine gelen iş arayan vatandaşlara kolaylık sağlamak ve yardımcı olmak için 1 Şubat 2015'te kurulan İş Danışma Ofisi'nde iş arayanlar ve işçi arayanlar buluşturuluyor ve günlük ortalama 60 vatandaşın isteğine cevap veriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, söz konusu hakkında yaptığı konuşmada, belediyelerin iş arayan vatandaşlar tarafından çok fazla iş talebiyle karşılaştıklarını ancak gelen taleplerin hepsinin belediye içerisinde düşünülmesinin pek mümkün olmadığını söyledi.

Belediye olarak gelen isteklere yanıt verdiklerini belirten Türel, "Belediyenin bütün iş taleplerini bünyesinde değerlendirmesi olası bir iş değil. Şu anda bütün kadrolarımız dolu. Bazen teknik kadrolarda ihtiyaç olursa yalnızca onların yerine ir takım kişileri alıyoruz. Ancak bize iş için gelen istekler ede yanıtsız kalamazdık. Bu sebeple Halkla İlişkiler Daire Başkanlığımız bünyesinde İş Danışma Ofisi kurduk.’ açıklamasında bulundu.

Türel, İş Danışma Ofisi’ne kurulduğu zamandan beri toplamda 20 bin vatandaşın iş talebinde bulunmak için geldiğini söyledi.