FETÖ'ye yakın internet siteleri, suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş'ın ev arkadaşı avukat S.Ö'nün ortağı olan A.P'nin İçişleri Bakanı Soylu ile yaklaşık bir sene katıldığı programda çekilen fotoğrafını 'kanıt' olarak gösterdi. Ancak o kare, Bakan Soylu'nun program sırasında yanına gelip onlarca kişiyle çekildiği fotoğraflardan biri çıktı. A.P.'nin de programa katılan hemen herkesle fotoğraf çektirdiği belirlendi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen suikast üzerinden yapmaya çalıştığı provokasyon deşifre oldu.

Suikastçı Mevlüt Mert Altıntaş'ın FETÖ ile olan bağlantıları ortaya çıkınca örgüt mensupları delillerin üzerine için manipülatif haberler yayınlamaya başladı

FETÖ'ye yakın internet siteleri, suikastçı Altıntaş'ın ev arkadaşı avukat S.Ö'nün ortağı olan A.P ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında bağlantı kurmaya çalıştı. A.P.'nin Bakan Soylu ile çekilmiş fotoğrafı da haberleştirilerek ile manipülasyon yaptı.

Ancak söz konusu fotoğrafın 26 Ocak'ta Anadolu Yayıncılar Derneği'nin düzenlediği programda çekildiği belirlendi. A.P.'nin programda bulunan birçok kişinin yanına giderek fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Soylu'nun da program sırasında yanına gelen onlarca kişiyle fotoğraf çektirdiği belirtildi.

A.P'nin haber spikeri Cem Öğretir ile çektirdiği fotoğraf:

A.P.'nin aynı programda oyuncu Hasan Kaçan ile de fotoğrafı bulunuyor:

Bakan Soylu da programda yılın gazetecisi ödülünü Mustafa Karaalioğlu'na takdim ederken bu fotoğraf çekilmişti:

Kaynak: Yeni Şafak