Büyük Staj Seferberliği: Öğrencilere 2 Bin 700 Staj Teklifi

Üniversite son sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan, 15 bin 868 öğrencinin yer aldığı 'Staj Seferberliği' programı kapsamında 2 bin 700'ün üzerinde staj teklifi gönderildi.

Büyük Staj Seferberliği: Öğrencilere 2 Bin 700 Staj Teklifi

Büyük Staj Seferberliği: Öğrencilere 2 Bin 700 Staj Teklifi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından düzenlenen, 'Stajyer Havuzu' projesi kapsamında 15 bin 868 üniversite son sınıf öğrencisi yer alıyor. Sistem 19 Ağustos itibarıyla kamu ve özel sektörden 390'ın üzerinde gönüllü işverenin erişimine açıldı. İş verenleri ve öğrencileri bir araya getirmeyi amaçlayan projede öğrencilere 2 bin 700'ün üzerinde staj teklifi gönderildi.

STAJYER ALIMINDA ÖNEMLİ PARADİGMA DEĞİŞİKLİĞİ


Staj başvuru değerlendirmeleri liyakat esaslı ve objektif yöntemlerle gerçekleştirildi. Programda adayların değerlendirilmesi liseden, lisans son sınıfa kadar gerçekleştirdikleri çalışmalar ve sergiledikleri performanslar göz önüne alınarak yapıldı. 15 bin 868 üniversite son sınıf öğrencisi e-Devlet bilgileri dışında, yetkinlik ve becerilerini belgelemek için sisteme 47 bin 244 doküman yükledi.
Beyan edilen belgelerin kontrolünün ardından 'akademik/mesleki yeterlilikler, sosyal ve sanatsal yeterlilikler ve sportif yeterlilikler' alanında toplam 25 parametre üzerinden hesaplandı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği 'Staj Seferberliği' Programının Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından her yıl düzenleneceği duyuruldu.


Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR