Büyük Birlik Partisi'nden 'S-400' Açıklaması: Türkiye İçin Aciliyettir, Zarurettir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "S-400'ler Türkiye için bir aciliyettir, bir zarurettir. Türkiye bunları almıştır, bu iş bitmiştir." ifadesinde bulundu

Büyük Birlik Partisi'nden 'S-400' Açıklaması: Türkiye İçin Aciliyettir, Zarurettir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü'nün Türkiye'nin Rusya'dan aldığı S-400 savunma sistemleri hakkındaki son açıklamasına tepki gösteren Destici, "ABD'nin Türkiye'ye habire aba altından sopa göstermesinden gına geldi. ABD'yi bu tehdit dilini terk etmeye davet ediyorum. Eğer konuşulacak bir şey varsa bu, iki devlet arasında oturulur konuşulur. Ama barbarca, haydutça, Türkiye gibi Amerika'dan kat kat fazla geçmişe, tarih birikimine, devlet geleneğine sahip olan bir ülkeye, bir millete parmak sallamak kimsenin haddi değildir." şeklinde konuştu.

''S-400 İŞİ BİTMİŞTİR''  

Destici, "S-400'ler Türkiye için bir aciliyettir, bir zarurettir. Türkiye bunları almıştır, bu iş bitmiştir." sözlerini aktardı.

Akdeniz'deki sondaj çalışmalarına ilişkin tartışmalardan da bahseden Destici, yalnızca Güney Kıbrıs Rum Kesiminin muhatap alınarak adada çözüm bulunamayacağını, adaya huzur ve barışın gelmesinin mümkün olmayacağını belirterek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin mutlaka denklemin içinde yer alması gerektiğini belirtti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR