Büyük Birlik Partisinin (BBP) Başkanlık Divanı, Genel Başkan Mustafa Destici liderliğinde bir araya geldi.

Toplantıdan sonra yayınlanan sonuç bildirgesinde, 15 Temmuz'un birinci sene-i devriyesinde atıfta bulunuldu.

Türk milletinin 249 şehit ve binlerce gaziye rağmen darbe girişimine izin vermediği anımsatılan bildirgede, "Kurulduğumuz günden bugüne dek şehit liderimiz Muhsin Başkanımızın 'Namlusunu milletine döndürmüş tanka selam durmam' sözünü kendisine vazife kabul etmiş hareketimiz ve kadrolarımız bugüne dek darbelerin her türlüsüne karşı durmuş ve kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın yine karşı durmayı sürdürecektir." değerlendirmesi yapıldı.

15 Temmuz şehitlerine rahmet dilenen açıklamada, "15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesi vesilesi ile yapılacak olan demokrasi nöbetleri başta olmak üzere tüm faaliyetlere genel merkez, il, ilçe ve belde teşkilatları, gençlik ve kadın kolları olarak en üst seviyede katılım sağlanacaktır" ifadelerine yer verildi.

TÜM TÜRKİYE'DE DÜZENLECEK

15 Temmuz hain darbe girişiminin sene-i devriyesi tüm yurtta anma törenleri ile hatırlanacak. Özellikle Reis-i Cumhur Erdoğan'da hain darbe girişiminin yıl dönümünde İstanbul'da halkı ile bir araya gelecek ve konuşma yapacak. Bunun dışında birçok siyasi parti, sivil toplum kuruluşlarıda anma törenlerinde yer alacak.