Bursa'da Yed-i Emin Deposunda Korkunç Yangın

Bursa'da yed-i emin deposunda yangın çıktı. Patlamaların olduğu yangında 20 araç yanarak hurda olarak, bitişikteki geri dönüşüm tesisinde geniş çaplı hasar meydana geldi.

Bursa'da Yed-i Emin Deposunda Korkunç Yangın

Bursa'da Yed-İ Emin Deposunda Korkunç Yangın

Alınan bilgiye göre, saat 13.30'da Osmangazi'ye bağlı Veysel Karanî Mahallesi Vefa Sokak'ta bir yed-i emin deposunda yangın çıktı.

Oto parkın yanındaki çöplerin alev almasıyla başlayan yangın kısa sürede etrafa yayıldı. Alevler depoyu etkisi altına alırken, park halindeki 20'den fazla minibüs, otomobil ve kamyonet küle döndü.

Otomobiller âdetâ bomba gibi patladı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi gönderildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken, alevler bitişikteki geri dönüşüm tesisine de sıçradı. Çok miktarda atığın olduğu geri dönüşüm tesisi de yandı. Dumanlar şehrin birçok noktasından izlendi.

Köpükle müdahale eden aracın gelmesiyle yangın bir saat içinde söndürüldü. Bu esnâda depodaki bazı araçlar dışarı çıkarılarak yanmaktan kurtarıldı. Eski Gemlik yolunda trafik düzensizliği olduğu için itfaiye ekipleri yangın mahalline ulaşmakta güçlük çekti. Zafer, Gençosman, AKOM, Küçük Sanayi, İhsaniye ve Gürsu'dan gelen itfaiyelerin müdahalesiyle yangın tamamen söndürüldü.
 
Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri