Polis mensuplarının “dediğin yer ile burası arasında çok mesafe var, gel birlikte iftar yapalım teklifi üzerine yanında getirdiği silahla ateş açmaya başladı. Üzerimde bomba taşıyorum diye bağırarak polis mensuplarımızı yanına yaklaştırmayan şahıs üzeri Türk Bayrağı ile kaplı olan kamyonete binerek olay yerinden kaçtı.

Yaşanan olay Merkez Osmangazi ilçesi Gülbahçe Mahallesi’nde konuşlanan Şehit Şerafettin Yılmaz Polis Merkezi’nde cereyan etti. Saat 21.00 sularında polis merkezi bahçesinde iftar yapan polis memurlarnın yanına gelen kimliği belirsiz bir şahs “Mevlana türbesine gitmek istiyorum, bana yardımcı olur musunuz" diye sordu.

SALDIRGAN OLAY YERİNDEN KAÇARAK UZAKLAŞTI

Polis memurlarının Mevlana Türbesi Konya’da oruçluysan gel buyur beraber iftar yapalım teklifi üzerine şahıs yanında getirdiği tabancayla ateş etmeye başladı. Polisler yere yatarak saldırgana ateş etmeye başladılar. Üzerimde bomba var diyerek polisleri yanına yaklaştırmayan şahıs bahçeden kaçarak polis merkezi önüne park ettiği, üzeri Türk Bayrağı kaplı kamyonete binerek olay yerinden uzaklaştı.

Açılan ateş neticesinde polis merkezi ve çevresinde bulunan işyerlerinin camlarına kurşunlar isabet etti. Bölgeye yönlendirilen çok sayıda polis memuru kaçan şahsı bulabilmek adına araştırma başlattı.