Alınan bilgiye göre, Büyükorhan İlçe Jandarma Karakolunda akşam yemeğinde kıymalı yumurta tüketen askerlerden 10'u iftardan sonra fenalaştı.

Fenalaşan askerler ambulans ve jandarma araçlarıyla Bursa'daki Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.

Askerlerden 3'ünün hayati tehlikesinin olduğu belirlendi.

Mideleri yıkanan askerlerin tedavilerine devam ediliyor.

Olayın ardından jandarma polis karakoluna çok sayıda polis ve olay yeri inceleme ekibi sevk edildi.

Askerlerin akşam yemeğinde kıymalı yumurta, mantar çorbası, bulgur pilavı ve yoğurt yediği açıklandı.

İlçe Kaymakamı Muhammed Kaya, "Yemeklerden örnek aldık gerekli yerlere göndereceğiz. Askerlerin durumu iyiye gidiyor. Olayı çok yönlü araştırıyoruz" ifadesini kullandı.

MANİSA'DA DA OLMUŞTU

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında askerlik görevini yapan 60 er, akşam yemeğinin yedikten sonra çeşitli rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 60 er, akşam yemeğinin sonunda çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle hastaneye kaldırıldı. 22 gün önce de Manisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde, 6'ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda, akşam yemeğini yiyen çok sayıda asker rahatsızlanmıştı ve hastaneye kaldırılıp tedavi altına alınmıştı.

Olay yerinden gelen bilgiye göre, komutanlığın General Seyfettin Çağbatur Kışlası'nda akşam yemeğinin yiyen 60’dan fazla asker mide bulantısı ve kusma rahatsızlıkları sebebiyle revire müracaat etti, buradaki ilk müdahaleden sonra Manisa ve Merkezefendi Devlet hastanelerine kaldırıldı. Askerlerin sağlık durumları ile ilgili henüz kesin bilgi ulaşmadı.

Askerlerin tedavisi sürüyor.Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığında yapılan yazılı açıklamada olayla ilgili soruşturma başlatıldığı eğer bir ihmal varsa sorumlular hakkında gereğinin yapılacağını belirtildi.

Akşam yemeğinin ardından rahatsızlanan 60'dan fazla asker apar topar revire gönderildi.Revir'de fenalaşa asker için 112 sağlık ekipleri aracılığıyla Manisa'daki çeşitli hastanele kaldırıldı ve askerlerin durumlarıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor.