Bunlar mı Müslüman! Al Bak da Gör!

6-7 Ekim 2014'te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere ilişkin Diyarbakır, Batman ve Siirt'te yeni görüntü ve fotoğraflar bulundu. Göstericiler tarafından ateşe verilen evlerde, yakılan Kur'an-ı Kerim'ler de bulunuyor.

Bunlar mı Müslüman! Al Bak da Gör!

HDP Merkez Yürütme Kurulunun çağrısı üzerine, 6-7 Ekim 2014'te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere ilişkin Diyarbakır, Batman ve Siirt'te yeni görüntü ve fotoğraflar bulundu.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 2.resim

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde toplanan terör örgütü yandaşları, yol ortasında lastik yakıyor ve olaya müdahale için gelen zırhlı araç ve polislere taş, sopa ve molotofkokteyliyle saldırıyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 3.resim

Kamera kayıtlarında, örgüt sempatizanlarının Silvan Belediyesine ait kepçeyi kullanarak bir bankayı yıkmaya çalışması ve durdurdukları bir tırı ateşe vererek sürücüye linç girişiminde bulunması görülüyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 4.resim

Terör örgütü yandaşlarının ambulansın geçişine izin vermemesinin yansıdığı görüntülerde, maskeli bir göstericinin binanın önünde bekleyen vatandaşa sopayla vurması ve güvenlik güçlerinin araçlarına molotofkokteyli atması da yer alıyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 5.resim

Örgüt sempatizanlarının, Diyarbakır Caddesi'nde gasbettikleri araç lastiklerini yol ortasında ateşe vermesi ve bir alışveriş merkezini yağmalaması da görüntülerde dikkati çekiyor.Örgüt sempatizanlarının, Diyarbakır Caddesi'nde gasbettikleri araç lastiklerini yol ortasında ateşe vermesi ve bir alışveriş merkezini yağmalaması da görüntülerde dikkati çekiyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 6.resim

Görüntülerde, çağrı üzerine dönemin DBP Batman İl Başkanı Serdar Atalay'ın, Atatürk Parkı önünde toplanan terör örgütü yandaşlarına yönelik açıklama yaptığı, açıklamanın ardından göstericilerin Turgut Özal Bulvarı'ndaki onlarca iş yerini talan ettiği, yol ortasındaki araçları ateşe verdiği, bazı bankaları yağmaladığı ve HÜDA PAR il binasına saldırdığı görülüyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 7.resim
ÇAY TEPSİSİNDE TAŞ

Kayıtlarda, HÜDA PAR il binasının saldırıya uğradığı sırada bazı kadınların binayı taşlayan terör örgütü yandaşlarına çay tepsisiyle taş taşıması dikkati çekiyor.
 
6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 8.resim

Atatürk Parkı'ndan Batman Belediyesine doğru yürüyüşe geçen terör örgütü yandaşlarının güzergahtaki Türk Telekom binası, bazı bankalar ile ATM'leri yakması ortaya çıkan görüntüler arasında yer alıyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 9.resim

İçinde hasta olmasına aldırış etmeyen göstericilerin, Körük Caddesi'nde seyir halindeki ambulansı durdurup ardından taşladığı da ortaya çıkan görüntüler arasında bulunuyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 10.resim

Göstericilerin, Turgut Özal Bulvarı'ndaki iş yerleri ve park halindeki araçları ateşe verdikleri ve birçok market ve iş yerini talan etmesi de güvenlik kameralarına yansıyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 11.resim

Ayrıca bir bankaya giren terör örgütü yandaşlarının içeriden çıkardıkları paraları göstericilerin üzerine saçtığı anlar da görüntüler arasında yer alıyor.

6-7 Ekim 2014'in yeni fotoğrafları bulundu 12.resim

Siirt'in Kurtalan ilçesinde de 3 kişinin hayatını kaybettiği, 11 kişinin yaralandığı ve 25 evin yakıldığı şiddet olaylarında o güne ilişkin yeni fotoğraflar ortaya çıktı. İlçede 4 gün süren ve AK Parti'li Kurtalan Belediyesine ait 20 araç ile çok sayıda iş yeri ve 25 evin yakıldığı olaylara ilişkin fotoğraflarda, kullanılamaz hale getirilen evler yer alıyor. Göstericiler tarafından ateşe verilen evlerde, yakılan Kur'an-ı Kerim'ler de bulunuyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR