17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 21.11°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Bunlar Kardeşini Bile Satar

İzmir'de yapılan duruşmada hakim karşısına çıkan terörist başının kardeşi, tüm suçlamaları ağlaya ağlaya reddetti

Bunlar Kardeşini Bile Satar

İzmir 14. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada, tutuklu yargılanan sanık Kutbettin Gülen ve avukatı hazır bulundu.

Tutuklu sanık Gülen bel fıtığı rahatsızlığı yaşadığı için oturarak verdiği savunmasında hakkındaki suçlamaları reddettiğini söyleyerek, kendisinin sadece matbaa işi yaptığını ve tanık beyanlarının iftira olduğunu belirtti.

Ağlayarak birden çok sağlık sorunu olduğunu anlatan Gülen, "Kim polise, jandarmaya halka ateş ettiyse Allah onların belasını versin. Ben matbaada kendi halimde işimi yapardım." ifadelerini kullandı.

Emekliliğinin ardından Fetullahçı Terör Örgütü kapsamında etkinlik gösterdiği öne sürülen Kaynak Holding'e bağlı Çağlayan Matbaası'nda 'danışman' olarak görev yaptığını belirten Gülen, kendisi için ifade veren tanıkların hiçbrini tanımadığını ileri sürdü.

Gülen, tanıklardan sadece Nurettin Veren'i televizyonlarda gördüğünü ve Veren'in bir kere matbaaya geldiğini belirterek, matbaanın giriş katında sohbet toplantıları yapıldığı iddialarını reddetti.

TEÖRİSTBAŞINI 3 SENE ÖNCE GÖRMÜŞ

FETÖ terör örgütü elebaşısı ağabeyi Fetullah Gülen'i 3-4 sene önce anjiyo olduğunda yanına giderek gördüğünü ifade eden Gülen, "Terörü lanetliyorum. Nerede terör örgütü varsa hepsini lanetliyorum. Her türlüsünü. Çok rahatsızım. Merhamet istemiyorum. Adalet istiyorum. Sağlığım iyi değildir. cezaevi koşullarında hayatım tehlikede." dedi.

Tanıkların ifadesine ise Gülen'in örgütte rolü çok büyüktü. Bazı görgü tanıkları onun sözünün üstüne söz söylenmediğini ifade etti.

Mahkeme heyetide dinlenmeyen tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakların getirilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri