Bir inşaat şirketinde Genel Koordinatör olan Seda Eğilmez, kiralık işyeri ararken atıl haldeki binada yakılarak öldürülmüş kedi gördü. Bunun "Vahşet' olduğunu ifade eden hayvanseverler, caydırıcı cezaların getirilmesi gerektiğini kaydetti.

"İÇİMİZ PARÇALANDI"

Olay merkez Aziziye ilçesinin hudutları içindeki Organize ve Sanayi Sitesi'nde oldu. Bir inşaat şirketinde Genel Koordinatör olan Seda Eğilmez, kiralık işyeri ararken atıl haldeki binada yakılarak öldürülmüş kedi gördü. Eğilmez, "Kiralık bir yer arıyorduk. İş yerlerine bakarken harabe biçiminde bir yer gördük. İçine baktığımızda ot ve hayvan pisliği vardı. Bir tanede kedinin yakılarak öldürüldüğünü fark ettik. İçimiz parçalandı. Binada herhangi bir yangın olmamış. Bu kedi burada vahşice yakılarak katledilmiş. İnsanlığımızdan utanır olduk. Yazıklar olsun bunu yapanlara. Emniyet ekiplerinin buna hemen müdahale etmesi lazım. Bu vahşeti yapanlar tespit edilmeli ve cezalandırılmalıdır. Ayrıca, okullarda çocuklara hayvan sevgisini aşılayacak dersler verilmeli. Hatta okullarda kedi, köpek ve kuş gibi hayvanlar beslenmeli" diye konuştu.

HAYVANSEVERLER UYARMIŞTI

Erzurum Hayvanseverler Topluluğu da, 11 Kasım'da sokak hayvanlarına dönük düzenlenen yasa taslağıyla alakalı basın açıklaması yapmış, taslağın hayvan katliamına neden olacağı öne sürülmüştü. Hayvanseverler, bürokratların düzenlediği yasayı ise kabul etmediklerini açıklamıştı.

"HAPİS CEZASI VERİLMELİ"

"Faillere en az 2 sene 1 aydan başlamak üzere ertelemesiz hapis cezası verilmesi, hayvanlara vahşet uygulayan belediye vazifelilerinin de ceza çerçevesine alınması bakanlığın belediyeler üstünde idari yaptırım görevinin olması isteğimiz ise ortadadır. Bu toplumsal isteği karşılamak yerine Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratlarının düzenlediği sokak hayvanlarının katline sebep olacak kanunu kesinlikle kabul etmiyoruz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.