Bülent Arınç'tan KHK'lılar Çıkışı

KHK ile ihraç edildikten sonra beraat edenlerin göreve iade edilmesi gerektiğini belirten Arınç, bu kişilerin topluma kazandırılmasını talep etti.

Bülent Arınç'tan KHK'lılar Çıkışı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, geçen aylardaki açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla paylaşılan KHK'ları "facia" olarak değerlendirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisinin akabinden geri adım atan Bülent Arınç, "Evet şunu belki söylememeliydim; 'KHK bir faciadır'. Çünkü şuna inanıyorum, ya olağanüstü hal ya da sıkı yönetim ilan edilecekti." şeklinde konuşmuştu.

Arınç, KHK hususunda tekrar tepki alacak bir açıklamada bulundu.

"BERAAT EDEN, TAKİPSİZLİK KARARI ÇIKAN..."

TV5 canlı yayınına konuk olup gündemle ilgili konuşmalar yapan Bülent Arınç, KHK ile ihraç edildikten sonra beraat eden ve hakkında takipsizlik hükmü verilenlerin vazifeye iade edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bu konuşmaların şahsi düşünce olduğunu dile getiren Arınç, "Beraat etmiş, hakkında takipsizlik kararı verilmiş veya hakkında hiçbir dava açılmamış insanlar sadece ihraç edilmekle kalmadı. Yurt dışına yasağı var, pasaportlarına el kondu vs. Şimdi böyle bir adamı düşünün iş arıyor ve iş bulamıyor. Kimse buna iş vermiyor. ‘Yurt dışına gideyim bari yurt dışında nevalemi çıkarayım, 3 tane çocuğum var, 5 tane bakmakla zorunlu olduğum insan var.’ Yurt dışına çıkamıyor.

"BEN DE İSYAN EDİYORUM, BU ADAM DAĞA MI ÇIKSIN"

Ben de isyan ediyorum; bu adam dağa mı çıksın? Bunlar da inançlı insanlar. Bir yargı kararına biz itibar etmeyeceksek neye itibar edeceğiz? Anayasa'nın o maddesi orda; yargı kararları bütün kurumları bağlar diyor. Ben diyorum ki arkadaşlarıma dostlarıma, bu işle ilgili olanlara; en basit bir işi teklif ediyorum size. Beraat edenleri, takipsizlik kararı alanları veya soruşturma geçirmeyenleri görevlerine iade edin. Bu insanları tekrar topluma kazandırmamız lazım."dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR