Bülent Arınç'ın Damadı FETÖ'den Gözaltına Alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter gözaltına alındı. İfadesi alınmasının ardında tutuklanarak cezaevine gönderildi

Bülent Arınç'ın Damadı FETÖ'den Gözaltına Alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ soruşturması dahilinde Yeter, geçtiğimiz gün gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusundan sonra Yeter, savcılık sorgusunu vermek üzere dün Ankara Adliyesi'negönderildi. Sorgusundan sonra Yeter 'FETÖ mensupluğu' suçlaması istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğ'ine gönerildi. Sorgundan sonra Yeter, örgüt üyeliği suçlamasıyla tutuklanarak Sincan Cezaevi'ne gönderildi.

Kayınpederi Bülent Arınç'ın tavsiyesi üzerine örgüte girdiğini ifade eden Yeter, hakimlik sorgusunda şunları ifade etti:

"Bir süre üyesi olduğum Uluslararası Sağlık Federasyonu (USAF) Başkanlığını yaptım. Bu derneğin içindeFetullah Gülen cemaatine yakın isimler mevcuttu. Bana başkanlık teklif edildiğinde kayınpederim eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'a bu durumu sordum. Bana bu şekilde bir sivil toplum örgütünün başkanlığını yapmamın yararlı olacağını ifade etti. Ben de bu hislerle önerilen görevi kabul ettim.

'SÜNNET DÜĞÜNÜ PARASI YATIRDIM'

Benim hemen hemen 10 senedir Banka Asya'da faal hesabım vardı. Birikimlerimi bu banka ile değerlendiriyordum. 2014 Haziran ayında oğlumu sünnet ettirdim. Sünnette gelen paraları, 2015 senesinde Banka Asya'ya yatırdım. Evimde polisler tarafından bulunan, CD ve kitapların yasak olduğundan haberim yoktu. Bu kitaplar Zaman Gazetesi'nin eskinde verilmişti. Bana karşı yorum yapan Bayram Bozkurt adlı kişiyi görmedim, tanımıyorum. FETÖ'nün mahrem sınıfının abiliği görevini üstlendiğimi kabul etmiyorum. FETÖ üyesi değilim. Suçsuzum." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->