Bugün Hava Nasıl Olacak? 24 Nisan Hava Durumu

Hava durumunu merak edenler için son dakika bilgisi Meteoroloji'den geldi. Meteoroloji yayınladığı raporla vatandaşlara sağanak yağış uyarısında bulundu. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de hava durumu nasıl? Ülke çapında hangi illerde hava yağışlı olacak? İşte Meteoroloji'den gelen son bilgiler...

Bugün Hava Nasıl Olacak? 24 Nisan Hava Durumu

Bugün Hava Nasıl Olacak? 24 Nisan Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Yurdun kuzey ve batı kısımları ile Doğu Anadolu'nun doğusunun parçalı ve çok bulutlu, Marmara ile Afyonkarahisar, Isparta, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çorum ve Amasya yakkınlarının hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu geçeceği belirtildi.

Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de toz taşınımı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise, Batı, güney ve doğu kısımlarında 2 ila 4 derece yükseleceği, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik yaşanmayacağı ifasde edildi.

Rüzgarın, genellikle kuzeyli, iç kesimlerde yer yer güneyli kısımlardan hafif, ara sıra orta şiddette esmesi bekleniyor.

ZİRAİ DON TEHLİKESİ

Tarımsal çalışmaların yapıldığı Malatya ve Elazığ yakınlarında sabah ve gece vakitlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerinde ise orta şiddette zirai don tehlikei bulunmaktadır. Yetkililer ve çiftçiler gerekli önlemleri almaları ve don durumu hakkında daha kapsamlı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmalarıkonusunda uyarıldı..

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Meteoroloji traafından yapılan son açıklamaya göre, Türkiye'nin batı kısımlarının Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de yer yer etkili olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi) dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyarıldı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR