HABER365/ ÖZEL HABER

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun MİT tırlarının durdurulma davasında 25 seneye mahkum edilmesi ve tutuklanmasından sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'dan İstanbul'a Adalet Yürüyüşü başlatmıştı.

KALBİM SİZİNLE

Bu yürüyüşe şu zamana dek katılmayan Kılıçdaroğlu'na muhalif isimlerden Eski Genel Başkan Deniz Baykal bugün bir açıklamada bulundu.

Baykal yaptığı açıklamada; "O yürüyüşün içerisinde bulunmamış ancak yürüyüşün fikrini destekleyen milyonlarca insan var ben de o insanlardan biriyim." dedi.

PEKİ BUGÜNE KADAR KALBİ NEREDEYDİ ?

28 ŞUBAT

Deniz Baykal 28 Şubat döneminin yılmaz savunucularındandı. İnsanlar sırf başörtüleri nedeniye okullara alınmazken, imam hatip okulları tek tek kapatılırken, insanlar sırf ibadet ettikleri muhafazakar oldukları için işlerinden atılırken Deniz Baykal'ın kalbi acaba neredeydi? Bunun cevabını aslında eski bakanlardan Hasan Celal Güzel verdi. AK Parti döneminde kurulan komisyona bilgi veren Güzel, 'İstihbaratlarım arasında Baykal'ın sürekli Çevik Bir ile görüştüğü de var. İşte tüm bu vicdansızlıklar yaşanırken Deniz Baykal kalbinin sesini hiç dinlemedi.

AK PARTİ KAPATILMA DAVASI

Ak Parti'nin kapatılma davasında ise Baykal'ın kalbi şöyle diyordu: "Ve bugün geldiğimiz noktada hukuk harekete geçme gereğini duymuştur. Siyaset görevini yapmıştır. Bir ülkenin rejiminin temellerini korumakla görevli olan hukuk da, eğer işlemezse, işletilmezse, işleyemezse sanmayın ki sorun çözülmüş olacak. Onlar sübap, siyaset sübap, hukuk sübap. Siyaset işlemeyince hukuk var. Hukuk işlemeyince ne var?"

Sözde demokrasi bekçisi işte bu açıklamarı yapıyordu o zaman.

E MUHTIRA

Önlerine e-muhtıra gelirse altına imzalarını atacağını söyleyen partinin genel başkanıydı Deniz Baykal. Yine kalbinin sesini dinledi ve askeri vesayetten yana olduklarını açıkça belli etti. Daha sonrasında ise Cumhuriyet mitinglerine başladılar. Adete demokrasiyi reddedip askeri vesayet gelsin diye bağırıyorlardı. Tek düşmanlıkları Ak Parti'ye değil yani. Türkiye'ye bir garezleri var.

KASET KOMPLOSU

Baykal genel baaşkanlığı bırakmasına neden olan kaset komplosuyla sessizliğe bürünmüştü. Şimdi ise kendisine komplo kuranlara "Kalbim Sizinle" diyor.

Baykal'ın tüm siyasi hayatını aslında Cemal Süreya bir cümleyle açıklamış: “Üç kişinin içinde ahbap, yüz kişi içinde yol gösterici, bin kişinin içinde hiç”


Kaynak: Haber365