Buca Saldırısında Dikkat Çeken Ayrıntı!

Buca bu sabah saatlerinde patlama meydana gelen. Saldırının ardından çekilen bir fotoğraf ise ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı.

Buca Saldırısında Dikkat Çeken Ayrıntı!

Özel Haber/Haber365

İzmir'in Buca ilçesinde bu sabah saatlerinde cezaevi personelini taşıyan bir araca bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda araçta bulunan 8 kişi kişi yaralandı.

Saldırının ardından paylaşılan bir fotoğraf ise ilginç bir gerçeği ortaya çıkardı. Saldırıya uğrayan araç kullanılmaz hale gelirken, ön cama asılı duran Türk bayrağının yerinde asılı olduğu görüldü. Bu manzarada akıllara tek bir şeyi getirdi: Ne yaparsanız yapın o bayrağı indirmeye gücünüz yetmeyecek.

BAŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca ilçesinde meydana gelen ve Buca Kırıklar Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki personellerini taşıyan servis aracına karşı bombalı saldırıyla alakalı açıklama yaptı. Olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını belirten savcılık, bombanın el yapımı olduğunu belirledi.

Başsavcılık açıklamasında, şu ifadelere yer verildi

“31 Ağustos 2017 tarihinde, Buca Kırıklar Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde görevli personeli taşıyan servis aracının geçiş güzergahı üzerinde yer alan Buca ilçesi, Ahmet Piriştina Bulvarı, 1401 Sokak mevkiinde çöp konteynerine bırakılan el yapımı bombanın saat 08.01’de patlatılması neticesi, olayda 1 servis şoförü ve 6 kurum personeli olmak üzere 7 kişi yaralanmıştır. Hain saldırı sonrasında yaralılar olay yerine en yakın hastanelere kaldırılmış olup, 6 yaralı ayakta gerekli tetkik ve tedavileri yapılarak taburcu edilmiş, ayağından yaralanan 1 personelimiz ise ameliyata alınmıştır. Olayla ilgili olarak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştır.”

 

Yorum Yaz