AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'nin 22 Mayıs Pazar günü yapılacak 2'nci Olağanüstü Büyük Kongresi'nde genel başkan adayı gösterilecek ismin, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım olduğunu duyurdu.

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 3.resim

Binali Yıldırım, toplantının düzenlendiği salona girişinde ve isminin açıklanmasının ardından partililer tarafından ayakta alkışlandı.

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 4.resim

AK Parti Sözcüsü Çelik, genel başkan adayı Yıldırım'ın siyaset hayatındaki başarılarına vurgu yaparak, yeni görevinde başarılar diledi.

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 5.resim

Ömer Çelik'in konuşması sırasında Binali Yıldırım'ın duygulandığı görüldü.

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 6.resim

İşte Çelik'in Binali Yıldırım'ı duygulandıran o sözleri...

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 7.resim

"Başarılarıyla bütün bakanlık hayatı boyunca, siyaset hayatı boyunca AK Parti'nin kurucu olarak bu kadroyla birlikte yola çıkan ilk değerli arkadaşlarımızdan biridir kendisi.

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 8.resim

'Havayolunu halkın yolu yaptık' sloganıyla millete dokunan, milletle beraber yürüyen çok değerli bir devlet adamı olarak bugüne gelmiştir. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli makamlarından birine AK Parti Genel Başkanlığı'na adaylığı büyük istişarenin neticesinde, büyük bir mutabakatla ortaya çıkmıştır.

Binali Yıldırım'ı duygulandıran sözler 9.resim

Çok şerefli bir görev. Kendisini kutluyoruz. Allah birlik içinde, kardeşlik içinde ilk günkü olduğu gibi yorulmayı ayıp sayarak Cenab-ı Allah'ın bizim son nefesimizi millete hizmet makamında almasını dileyerek bütün arkadaşlarımızın adına kendilerine hayırlı olsun diyorum.