Bu Hesap O Patlamayı Günler Öncesinden Haber Vermiş!

İstanbul'da patlama olacağını bir hafta öncesinden twitter adresinden yazdı. "Ahmet Öztürk Usta" adıyla açılmış bir hesaptan yapılan paylaşımlarda 15 Haziran'a kadar iki patlamanın daha olacağı iddia ediliyor.

Bu Hesap O Patlamayı Günler Öncesinden Haber Vermiş!

İstanbul Vezneciler'de bombalı araçla saldırı düzenlendi. İstanbul Valisi, çevik kuvvet aracını hedef alan saldırıda 7 polisin şehit olduğunu, 4 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı. Saldırıda 3'ü ağır 36 kişi de yaralandı. Saldırıyla ilgili haberlere yayın yasağı getirildi.

PATLAMALARI HABER VERDİ

Patlamadan bir hafta önce saldırıyla ilgili sosyal medyadan bilgi veren hesap dikkat çekti.

"Ahmet Öztürk Usta" adıyla açılmış bir hesaptan 31 Mayıs'ta yapılan paylaşımda şu ifadeler dikkat çekti:

"İstanbul da üç ayrı yerde patlama olacak. Patlamalardan bir tanesi Anadolu yakasında diğer ikisi Avrupa yakasında olacak. Patlamalardan bir tanesini TAK diğer ikisini DAEŞ üstlenecek. 15 hazirana kadar üç patlama da birer ikişer gün arayla olacak. Daha önceki patlamaları ilgili birimlere bildirmemize rağmen engel olunmadı."

Hesabın kendisini "USTA Kod Adlı Yüzbaşı Ahmet Öztürk'ün Resmi Twitter Hesabıdır. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" sözleriyle tanıtması ve bir asker fotoğrafı kullanması dikkat çekti.

Söz konusu ismin bir sitede de yazar olması dikkat çekiyor. İddia ettiği özgeçmişini anlattığı videoda PKK'ya karşı operasyonlarda görev yaptığını, Ergenekon kumpasında sanıklara karşı operasyonlara katıldığını ve Cemaat'in operasyonlarına destek verdiğini belirtiyor. Söz konusu şahıs, 17 Aralık operasyonunun içinde olduğunu da ileri sürüyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR