Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) vatandaşların bilgileri dışında açılan hatları E-devlet sistemi üzerinden sorgulanmasını ve kendilerine ait olmayan hatların kapatılmasını istedi.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU (BTK) VATANDAŞLARIN MUTLAKA E-DEVLET SİSTEMİ ÜZERİNDEN SORGULAMA YAPMASINI İSTEDİ

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) E-devlet üzerinden hat sorgulama sistemini kullanıcılara açtı. Üzerinde kayıtlı hatları Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar önceleri şifresiz olarak BTK sitesini kullanabilirken, artık T.C. kimlik numarası ile ve e-Devlet şifresi ile bu bilgilere ulaşabiliyor. BTK ayrıca kişisel bilgilerin dolandırıcılar tarafından kullanılmaması için vatandaşları da konu ile alakalı sık sık uyarıyor.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU (BTK) SÜREKLİ SMS ATARAK VATANDAŞLARI UYARIYOR

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) vatandaşlara attığı mesajlarla üzerine ait olmayan hatları kapatmalarını ya da yetkili birimlere bu durumu bildirilmesi gerektiğini vurguladı.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU (BTK) ŞİKÂYET İÇİN BU ADRESLERİ GÖSTERDİ

E devlet üzerinden yapacağınız sorgulamadan sonra üzerinize ait olmaya bilginiz dışında hat alındığını öğrenirseniz elinizi çabuk tutmalısınız ve Savcılığa şikâyet dilekçesi vermelisiniz. Şikâyette bulunduktan sonra kapatmak istediğiniz hat hangi operatöre ait ise o operatöre başvurarak hattı kapatabilirsiniz