Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'dan, reis-i Cumhur Erdoğan'ın sosyal medya hesaplarında titrinin 'Türkiye Cumhurbaşkanı' şeklinde değişitirilmesi nedeni ile 'Erdoğan cumhuriyeti sildi' şeklinde algı operasyonu yapan kimi gazetelerdeki çarpıtmalara tokat gibi bir cevap geldi.

'UYGUN BİR İFADE'

"Türkiye Cumhurbaşkanı" tartışmalarına dair bir soruya Bozdağ, "Sayın Reis-i Cumhur'umuzun Twıtter'daki kullandığı bilgiler arasında Türkiye Cumhurbaşkanı ifadelerinin geçmesi eleştiri konusu bazı kesimler tarafından yapılmaktadır. Türkiye Cumhurbaşkanı ifadesi hem anayasamıza hem de bugüne dek süre gelen uygulamaya uygun bir ifadedir. Bundan önceki cumhurbaşkanları da 30 Ağustos davetiyelerinde Türkiye Cumhurbaşkanı ifadelerini kullanmışlardır.'' dedi

SEZER ÖRNEĞİ

Bozdağ uygulamanın yeni olmadığını daha önce Ahmet Nejdet Sezer döneminde ve bir çok Cuhmurbaşkanı döneminde davetiyelerde bu şekilde yazılığını belirtti.

 


ÖZAL, SEZER VE DEMİREL DE KULLANMIŞTI

Türkiye'nin eski cumhurbaşkanları Süleyman Demirel, Turgut Özal ve Ahmet Necdet Sezer de 'Türkiye Cumhurbaşkanı' ifadesini kullanmışlardı.

CHP ve bazı kesimlerin sadece muhalefet yapmak adına ortaya attıkları ve algı operasyonu yaptıkları bu konu da BEkir Bozdağ'ın verdiği tokat gibi cevapla kapanmış oldu.