Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sanıklara tek tip kıyafet değişikliğine dair, "Rengi hususunda bir anlaşmazlık yok ancak kapsamıyla alakalı hususta bir yasal düzenleme ihtiyacı olduğunu ben de düşünüyorum. Bakanlık üzerinde çalışıyor, o çalışmayı hükümetimizle paylaşacak. Ondan sonra son hali ortaya konulacak. Muhtemelen önümüzdeki süreçte çıkacak kanun hükmünde kararnamelerden birine o düzenleme konulabilir." ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU ADAYLIK ZEMİNİ HAZIRLIYOR"


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Maltepe mitingine dair değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı Bozdağ, "Benim görüşüm kendisi 2019'da adaylık için zemin hazırlıyor. Bu mitingi de adaylığının ilk ilan adımıdır. Orada muhafazakar kesime, başka kesimlere mesaj vermeye çalışıyor. 'Ben sizin hepinizin hamisi olacağım' diyor. Adalet mitingi değil kesinlikle adaylık mitingiydi. O, adaylık mitingi, çok açık yani." ifadelerini kullandı.

İşte Kılıçdaroğlu'nun olay sözleri:

"2019'DA ERDOĞAN'DAN KURTULACAĞIZ"


Kemal Kılıçdaroğlu, şu Almanlara şunları söyledi:

2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kesin olarak kurtulacağız. Demokrasiden yana olan bütün güçleri bir arada toplayacağız ve Erdoğan’ı iktidardan alacağız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

AVRUPA'DAN DESTEK İSTEDİ


AB’nin demokrasimizi kuvvetlendirebilecek ve Avrupa standartlarının uygulanmasına yardımcı olacak her türlü katkısı önemlidir. Sonuçta Türkiye belli yükümlülükler altına girdi, bunları şimdi yerine getirmesi gerekiyor.