Ankara'da eli kanlı terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanmasına ilişkin düzenlenen operasyonda, güvenlik ekipleri tarafından 11 kişi yakalandı.

Ankara’dan edinilen haberlere göre, cumhuriyet savcılığının biri ihbar, biri de planlı olarak PKK'nın gençlik yapılanmasına ilişkin iki farklı soruşturmanın beraber dosyalanması ile 15 kişi için gözaltı kararı çıkarıldı. Ankara’da sabahın ilk ışıklarında güvenlik ekipleri tarafından aynı saatlerde gerçekleştirilen operasyonda, içlerinden HDP'nin Mamak ve Etimesgut'taki iki ilçe eş başkanının da yer aldığı11 kişi ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, yakalanan zanlıların ev ve iş yerlerinde arama çalışmalarına başladı. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçerek sorgulanmak için Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine götürüldüler.  Yakalanma emri çıkarılan 4 şüpheli için, güvenlik ekipleri çalışmalarına devam ediyor.

Diğer yandan dün güvenlik ekiplerinin Van’da gerçekleştirdiği operasyonda terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik teşkilatlanması ve yerel destekçilerine karşı bir operasyon yapıldığı aktarıldı.

Operasyonda il merkezinde 15, Çaldıran ilçesinde 5, Erciş ilçesinde 2 ve Başkale ilçesinde bir kişi olmak üzere toplam 23 kişi gözaltına alınırken, haklarında gözaltı kararı bulunan 8 kişinin yakalanması için de çalışmaların sürdüğü kaydedildi.