Ayrıldığı kocasına inat eden kadının azmi sonucu ortaya çıkan sonucu görenler, kadını ayakta alkışladı. Kadın resmen kendisini boşayan adamı doğduğuna pişman etti. Gaziantepli olan Ayten Büyükaydınlı (45), stres ve üzüntüden dolayı bir senede 145 kiloya kadar çıktı. Boşandığı kocasına inat 8 ayda 65 kilo verdi.

Şahinbey Belediyesi Boyacı Sosyal Tesisi'ndeki spor salonunda haftada 6 gün spor yapan ve diyetisyen eşliğinde düzenli beslenen Ayten Büyükaydınlı, 8 ayda 80 kiloya düşerek, sağlıklı bir yaşama "merhaba" dedi. 45 yaşındaki Ayten Büyükaydınlı'nın hedefi 60 kiloya kadar düşmek. Azmiyle ve hırsıyla çevresine örnek olan 45 yaşındaki kadın yaptığı flaş açıklamada, gençliğinden beri hafif kilolu olduğunu ancak evde yaşadığı problemler, stres ve üzüntü nedeniyle 1 yılda 145 kilograma kadar çıktığını ifade etti.

Kilosu nedeniyle eşinin kendisini boşadığını, çocuklarının bile kendisinden utandığını ifade eden Ayten Büyükaydınlı, "İki oğlum var. Küçük olan veli toplantılarına gitmemi istemiyordu. 'Kimsenin annesi senin gibi kilolu değil, sen niye böylesin' diyordu. Aldığım kilolar nedeniyle tek başıma bir iş yapamıyor, sokağa çıkamıyordum. İnsanlar beni hor görüyor, dışlıyordu. Psikolojim bozulmuştu.Üzerime giyecek kıyafet dahi bulmakta sıkıntı çekiyordum" dedi.

Kiloları nedeniyle karaciğerinde yağlanma oluştuğunu ve sağlık sorunları başladığını ifade eden Ayten Büyükaydınlı, bunun üzerine doktora başvurduğunu söyledi. Doktorun midesine kelepçe takılması tavsiyesini kabul etmediğini belirten Ayten Büyükaydınlı, "Spor ve diyet yaparak kilo verebileceğime inandığım için kabul etmedim. Bir gün evde yemek yerken, çocuklarım 'anne ne olacak bu halin' dediler. Sinirlenip masaya yumruğumu vurarak, kapıyı çarpıp sokağa çıktım. Şahinbey Belediyesi'nin mahallemizde açtığı sosyal tesise gelerek, spora ve diyete başladım" açıklamasını yaptı. Ayrılan eşi barışmak istemiş ama Ayten Büyükaydınlı, hiçbir ilaç kullanmadığını, tamamen kendi çabasıyla kilo verdiğini belirtti. Kilo verdikçe öz güveninin yerine geldiğini, eski eşinin de kendisiyle barışmak istediğini iddia eden Ayten Büyükaydınlı, "Kilo verdikten sonra hayatımda güzel gelişmeler oldu. Artık toplum içine rahatlıkla çıkabiliyor, çarşıya giderek kıyafetler alabiliyorum" dedi. Çocuklarının da artık mutlu olduğunu belirten Ayten Büyükaydınlı, jkonuşmasını şöyle devam ettirdi: "Bana çok destek oldular, teşvik ettiler. Önceden üzerime kıyafet bulamaz, diktirmek zorunda kalırdım. Artık kendime yeni sayfa açtım. Eskiye dair her şeyi hayatımdan silmek için eski kıyafetlerimi yakacağım. Kilo vermek için bazı insanlar mide küçültüyor, ilaç kullanıyor. Aslında bu gibi operasyonlar yanlış. Bence en sağlıklısı yürüyüş yapmak ve az yemek yemektir." dedi.

45 yaşındaki Ayten Büyükaydınlı, Gaziantep yemeklerinin ününün altını çizerek, lezzetli yemekler karşısında kendisini zor tuttuğunu belirtti. Sağlanan hizmetten dolayı Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na ve hocalarına teşekkür eden Ayten Büyükaydınlı, "Allah razı olsun. Onun sayesinde hayata döndüm. Biraz daha kilo verdikten sonra belediyenin açtığı diğer kurslara katılacağım" açıklamasını yaptı.