Yalova’nın Çınarcık ilçesine bağlı Koru beledisinde ikamet eden 6 yaşındaki eylül umutlu dün sokak da arkadaşlarıyla oynarken kayboldu.Bugün küçük Eylül’ün cansız bedenine ulaşıldı.Eylül’ü kaçırıp boğarak öldüren ve bir bavulun içine koyan madde bağımlısı 24 yaşındaki Murat Şahin yakalandı.

KÜÇÜK KIZ VAHŞİCE ÖLDÜRÜLMÜŞ

Çınarcık ilçesi Koru Beldesi Atakent Mahallesinde yaşayan umutlu ailesi dün kızlarının kaybolduğu haberini jandarmaya verdi. jandarma olay yerine gelip detaylı inceleme başlattı.

Bu ihbar üzerine jandarma ile afad ekipleri mahalle sakinleriyle birlikte bölgede arama başlattı.

Sabaha kadar sürün aramalardan sonuç alınamadı. Bu sabah ekipler, bölgedeki terk edilmiş binaları didik didik aramaya başladı. Eylül'ün cesedi, evine yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki terk edilmiş binanın bodrumunda bavul içinde bulundu.Yapılan incelemede Eylül Umutlu boğularak öldürülmüş ve bir bavulun içine konulup terk edilmiş boş bir binanın içine atılmış bir şekilde bulundu.olay yerine gelen savcı yaptığı incelemenin ardından minik Eylül’ün cesedi Çınarcık Devlet Hastanesinde yapılan ilk otopsinin ardından kesin ölüm nedeninin saptanması için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.