Bodrum Yine Şiddetli Sarsıldı!

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, merkez üssü Muğla'nın Bodrum ilçesinde saat 08:18'de 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD'ın verilerine göre ise depremin büyüklüğü 4.6. olduğu belirtildi.

Öte yandan Geçtiğimiz günlerde bodrum yine sarsılmıştı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 4,3 şiddetinde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, saat 10.15'te merkez üssü Bodrum olan 4,3 şiddetinde yer sarsıntısı kaydedildi.

Bodrum çevresinde hissedilen depremin, yerin 6,72 kilometre altında gerçekleştiği belirlenmişti.

SON BİR AYDIR DEVAM EDİYOR

Muğla yaklaşık bir aydır beşik gibi sallanmaya devam ediyor. 20 Temmuz'da 6.8 büyüklüğünde bir deprem yaşanan kentte, ardından bir çok artçı sarsıntı meydana geldi

NE OLMUŞTU?

 Deprem AFAD'a göre 6.3 büyüklüğünde ve yerin 10 km altında meydana geldi. Kandilli ise depremin 6.2 şiddetinde ve yerin 5 km altında meydana geldiğini açıkladı. Depremde ölen olmazken, balkondan atlayan birkaç kişinin yaralandığı haberleri geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin 5 Km derinlikte ve 6.2 şiddetinde olduğunu duyurdu. Kandilli depremin merkez üssünün Gökova Körfezi olduğunu da belirtti. ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumu ise depremi 6.7 şiddetinde açıkladı ve merkez üssünü Bodrum yakınları olarak gösterdi.

BALKON VE PENCELERDEN ATLAYAN ÇOK KİŞİ YARALANDI

Panikle balkondan atlayan, dışarı çıkmaya çalışırken yaralanan vatandaşlar ise Bodrum Devlet Hastanesi’ne akın etti. Hastanenin bahçesi yaralılarla dolarken, acil servisin tavanındaki kaplama malzemelerinin bir bölümü çöktü. Acil servis boşaltılırken, doktorlar yaralılara bahçede müdahale etti. Milas'ta da deprem sonrasında balkondan atlayan 10 kişinin yaralandığı öğrenildi. Marmaris Devlet Hastanesine ise yaşadıkları panikle hafif yaralanan 15 kişinin başvurdu.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri